Cytat dnia:  Kiedy jestem głupi tolerują mnie, kiedy mam rację, wpadają w gniew.   Johann Wolfgang Goethe

Parafia - Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I  Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok liturgiczny w historii zbawienia. Adwent to  czas ra­dosnego oczekiwania. Msze święte Roratnie” - ku czci Matki Bożej - sprawowane będą od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, a w soboty               o godzinie 7.30. Zachęcamy dzieci z lampionami, młodzież       i dorosłych do udziału w tej tradycyjnej formie modlitewnego czuwania, by lepiej przygotować się na przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Na Mszy świętej o 11.00 poświęcenie książeczek dzieci przygotowujących się do 1 Komunii świętej.

2. Dzisiaj Ojciec  Czesław Tomaszewski SJ - Dyrektor Biura Misyjnego Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego - głosi kazania i po każdej Mszy świętej rozprowadza  materiały i kalendarze misyjne

3. Dzisiaj i w następne niedziele, przed Mszą świętą wieczorną     od godziny 17.30, zgodnie z zarządzeniem naszego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego:  „cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której należy odmówić jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II. Niech ta szczególna modlitwa, zanoszona do Boga w 100-lecie jego urodzin, stanie się wyrazem naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II Wielkiego, a jednocześnie naszą serdeczną prośbą, aby nieustannie wstawiał się za swoją ukochaną Ojczyzną, za tak bliskim jego sercu Krakowem i całą Archidiecezją Krakowską”.

4.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

*    we wtorek święto Franciszka Ksawerego

*    w środę świętej Barbary

*    w piątek świętego Mikołaja

*    w sobotę świętego Ambrożego; odwiedziny chorych z Komunią świętą.

5.W przyszłą niedzielę Uroczystość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.  Zapraszamy o godzinie 12.00 na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem -"W GODZINĘ ŁASKI DLA ŚWIATA”.

Kraków, 1.12.2019


Data utworzenia: 06.11.2010 08:13
Ostatnie zmiany: 29.11.2019 16:37
Kategoria : Parafia
Strona czytana 24953 razy


Drukuj Drukuj


UWAGA
Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA
7.30, 9.00, 11.00 (dla dzieci), 18.00

DNI POWSZEDNIE:
7.30, 18.00

Parafia Chrystusa Króla
Filmy
Szukaj




Licznik odwiedzin

   odwiedzin

   online

^ Góra ^