Cytat dnia:  Jest to w naturze ludzkiej nienawidzić tego, kogo się skrzywdziło.   Tacyt

Parafia - Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE         

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W poniedziałek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

2. W środę świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

3. W czwartek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel Matki Boskiej Szkaplerznej.

4. W sobotę świętego Szymona z Lipnicy, prezbitera.

5. Na szlakach naszych wakacyjnych wędrówek często spotykamy zaniedbane przydrożne krzyże i kapliczki. Poświęćmy im chwilę naszego czasu. Uporządkujmy te miejsca. Są to przecież znaki wiary naszych ojców. Niech takimi pozostaną na dalsze lata dzięki naszej dobrej woli.

6. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pod hasłem: „Wesprzyj z nami misje prowadzone w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Keni    i Tanzanii”. 25 lipca o godzinie 11.30 zgromadzony sprzęt zostanie zabrany sprzed naszej salki katechetycznej.

(Proszę po ogłoszeniach przeczytać apel naszego Metropolity)

Kraków, 12.07.2019

 

Kraków, 7 lipca 2020 roku

 

Apel arcybiskupa metropolity krakowskiego do wiernych Archidiecezji Krakowskiej o wzięcie udziału w wyborach prezydenckich

„Mówię tak, jak mówię, ponieważ to jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry!. Tak przejmująco wyrażał swą miłość do Polski św. Jan Paweł II Wielki w 1991 roku w Kielcach, w czasie swojej IV Pielgrzymki do Ojczyzny. W jej trakcie z wielką mocą głosił wszystkim swoim rodakom, że prawdziwą i autentyczną wolność, w wymiarze zarówno indywidualnym, jak i narodowym, można budować jedynie na tym fundamencie, jakim jest Dekalog. Przez całe swe życie święty Papież wiernie służył Bogu, Kościołowi i Polsce, domagając się, aby jej dzieje nigdy nie toczyły się jak pisał w poemacie Myśląc Ojczyzna… – „przeciw prądowi sumień.

Drodzy Siostry i Bracia! 

W imię miłości do Ojczyzny i w duchu wielkiej za nią odpowiedzialności bardzo proszę Was wszystkich, także osoby starsze, które dobrze pamiętają czasy walki z Kościołem i jego nauczaniem, abyście w najbliższą niedzielę, 12 lipca br., jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich i zgodnie z właściwie ukształtowanym sumieniem opowiedzieli się za tym kandydatem na urząd prezydenta RP, którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci.

Niech św. Jan Paweł II Wielki, którego stulecie urodzin obchodzimy w tym roku, będzie dla Was wszystkich natchnieniem we wspólnym zmaganiu o autentyczną wolność. Wolność bowiem stale trzeba [na nowo] zdobywać, [gdyż] nie można jej tylko posiadać” (por. Karol Wojtyła, Myśląc Ojczyzna).

Z serca Was, Drodzy Siostry i Bracia, błogosławię

 

† Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski


Data utworzenia: 06.11.2010 08:13
Ostatnie zmiany: 11.07.2020 20:23
Kategoria : Parafia
Strona czytana 27739 razy


Drukuj Drukuj


UWAGA
Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA
7.30, 9.00, 11.00 (dla dzieci), 18.00

DNI POWSZEDNIE:
7.30, 18.00

Parafia Chrystusa Króla
Filmy
Szukaj
Licznik odwiedzin

   odwiedzin

   online

^ Góra ^