Cytat dnia:  Nauka potrzebna jest do poznawania, a wiara konieczna jest do czynów i postępowania   Max Planck

news.gifWiadomości


Wenezuela: chłopcy zabici z powodu motocykla - autor : admin 22.02.2009 05:44

Ośmiu chłopców i jeden ranny to bilans tragedii jaka wydarzyła się 24 stycznia w pobliżu miejscowości El Vigia w Wenezueli. Chłopcy spożywali posiłek, gdy nadjechał wojskowy jeep z żołnierzami i oddał do nich strzały.

Ofiarami byłi chłopcy w wieku od 4 do 20 lat. Niektórzy z nich byli studentami i absolwentami Scuola Tecnica Santiago de Onia prowadzonej przez Fe y Alegria. Nagle zostali zaatakowani przez żołnierzy, którzy - jak się wydaje - szukali grupy złodziei, która ukradła motocykl. Bez zbędnych dochodzeń uznali oni chłopców za złodziei i otworzyli ogień.

To kolejna demostracja wzrostu przemocy w Wenezueli. Incydent wywołał oburzenie i konsternację w całym kraju. Domniemanych sprawców morderstw, wszyscy funkcjonariusze policji, aresztowano. Rząd oświadczył, że zrobi wszystko aby zapewnić obiektywne i sprawiedliwe dochodzenie.

Manuel Aristorena, dyrektor generalny Fe y Alegria,  zapewniając o swojej solidarności z rodzinami oraz ze szkołą oświadczył: "prosimy o jasny opis wydarzeń i sprawiedliwość. Nie ma w nas pragnienia zemsty. Ścieżka przemocy nigdy nie rodzi w nas pokoju. Konieczynym wydaje się kształcenie serc naszych studentów, ponieważ jest w nim to, co przemoc ukrywa. Jest to zgodne z logo ukutym przez Fe y Alegría na ten nowy rok: "ścigać się przemocą, którą mamy w naszym sercu".


Obama - autor : admin 21.11.2008 19:29


Internetowe Rekolekcje Adwentowe! - autor : admin 20.11.2008 20:28

"Na początku.." Zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach, podczas których popatrzymy na wszystkie „początki”. Będziemy chcieli zobaczyć Boga, który nie tylko stwarza świat i człowieka, ale też pierwszy wychodzi do swojego stworzenia z propozycją głębokiej i osobistej relacji z Nim . To Bóg pierwszy kocha, pierwszy przebacza, pierwszy zaprasza do wspólnoty miłości. Zanim Ty Jemu zawierzysz i zaufasz, trzeba byś zobaczył, że On pierwszy zaufał Tobie i uwierzył w Ciebie. Kiedy trudno Ci Go kochać, ważne jest, byś sobie uświadomił, że Bóg jest pierwszy w miłowaniu Ciebie. I do tego stopnia Cię ukochał, że „zesłał Swego Syna Jednorodzonego, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3, 16).

Rekolekcje potrwają od niedzieli, 30 listopada do Wigilii Bożego Narodzenia 2008 roku.
więcej - Internetowy Dom Rekolekcyjny

Jezuitom bezprawnie (niezgodnie z prawem obowiązującym w PRL) zabrano atrakcyjne nieruchomości w Lublinie: teren i okazały budynek, który zakon zaczął budować z własnych środków w roku 1922. W budynku tym mieściła się uczelnia „Bobolanum”, która była uznana nie tylko przez Stolicę Apostolską, ale także przez władze polskie przed wojną. Co więcej, status jezuickiej uczelni został potwierdzony przez Ministerstwo Oświaty jeszcze w 1946 roku. W czasie wojny budynek został zajęty przez Niemców, a wielu jezuitów aresztowano i wywieziono do obozów. Po wojnie w budynku zainstalował się szpital wojskowy, który tyleż systematycznie, co bezprawnie, bez żadnych odszkodowań wypychał jezuitów. Ostatni jezuici zostali zmuszeni do opuszczenia nieruchomości w 1951 roku. Wojsko przejęło cały teren i budynek. Na mocy ustawy z 17 maja 1989 roku pojawiła się możliwość oddania zabranego mienia lub wyznaczenia sprawiedliwego odszkodowania. Podmiotami w sprawie są wojsko i jezuici. Wieloletnie starania, podejmowane w ścisłym porozumieniu obydwu stron i w oparciu o procedury działania Komisji Majątkowej, przyniosły efekt w postaci obustronnych porozumień zmierzających do zakończenia sprawy. I wtedy rozpoczął się medialny festiwal oszczerstw.

więcej

Moskwa: Dwaj jezuici brutalnie zamordowani - autor : pawlow 03.11.2008 08:08

Dwaj katoliccy księża z zakonu jezuitów zostali zamordowani w Moskwie. Jednym z nich jest Superior Regionalny O. Otto Messmer, a drugim O. Victor Betancourta. Więcej http://jezuici.pl

StartPoprzedni [ 1 2 3 4 ] NastępnyKoniec

UWAGA
Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA
7.30, 9.00, 11.00 (dla dzieci), 18.00

DNI POWSZEDNIE:
7.30, 18.00

Parafia Chrystusa Króla
Filmy
Szukaj
Licznik odwiedzin

   odwiedzin

   online

^ Góra ^