Cytat dnia:  Wierzyć - to znaczy nawet nie pytać, jak długo jeszcze mamy iść po ciemku.   Jan Twardowski

news.gifWiadomości


Jedna z czołowych przedstawicielek tzw. rewolucji seksualnej ubiegłego wieku, aktorka Raquel Welch uważa, że pigułka antykoncepcyjna przyczyniła się do załamania moralności w sferze seksualnej. 69-letnia aktorka przyznała w jednym z programów stacji CNN, że doustne środki antykoncepcyjne zachęcają do rozwiązłości i sprawiają, że młodym ludziom nie zależy już na instytucji małżeństwa.

„Upowszechnienie metod kontroli urodzin wywarło straszny efekt na kobietach i mężczyznach, i doprowadziło do ogromnych zmian w wartościach moralnych” – zauważa dawna dziewczyna „Playboya” i podkreśla, że zmiany utwierdziły wiele kobiet w przekonaniu, że seks może istnieć bez konsekwencji.

„Jeśli starzejący się symbol seksu jak ja, zaczyna ostrzegać przed obniżeniem moralnych standardów, to musi być naprawdę źle” – dodaje Welch.

W latach 60. i 70. ubiegłego wieku Welch, obok takich aktorek jak Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor, Sophia Loren, Brigitte Bardot, Jane Birkin, Jane Fonda, Sharon Tate czy Ursula Andress uznawana była za czołową przedstawicielkę zmian obyczajowych i moralnych na świecie, kreujących nowy wizerunek tzw. kobiety wyzwolonej. (rk / Nowy Jork)UWAGA
Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA
7.30, 9.00, 11.00 (dla dzieci), 18.00

DNI POWSZEDNIE:
7.30, 18.00

Parafia Chrystusa Króla
Filmy
Szukaj
Licznik odwiedzin

   odwiedzin

   online

^ Góra ^